Heeft u recht op een WW-uitkering? Om de uitkering aan te vragen moet u zich inschrijven bij UWV WERKbedrijf. Dit gaat het snelst via werk.nl.
DigiD
Om u in te schrijven heeft u een DigiD-code nodig. Dit is een elektronische handtekening. De overheid kan er uw identiteit mee controleren. Dezelfde code gebruikt u bijvoorbeeld ook bij uw belastingaangifte.
Nog geen DigiD?
Heeft u nog geen DigiD? Dan kunt u deze aanvragen via de website www.digid.nl. De inloggegevens zijn niet zomaar aan te passen. Dus denk van tevoren goed na over een gebruikersnaam en wachtwoord. Zorg er ook voor dat u uw burgerservicenummer bij de hand hebt.
DigiD activeren
U heeft een aparte code nodig om uw DigiD te activeren. Deze wordt binnen vijf dagen per post naar u gestuurd. Met deze gegevens kunt u daarna bij alle aangesloten overheidsinstellingen inloggen. Activeer uw DigiD in ieder geval binnen 21 dagen. Anders is de code niet meer geldig.